Autor Wątek: Wątek remontowo - budowlany  (Przeczytany 158064 razy)

Offline amado

  • SPA
  • Zakorzeniona
  • *****
  • Wiadomości: 3444
  • mój tekst
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #240 dnia: Lipca 14, 2015, 10:21:11 pm »
metka, podziwiam nieustająco  :oklaski:


diagnoza: rak piersi przewodowy inwazyjny G3 - 09.2005
operacja: mastektomia - 10.2005
chemioterapia: AC x 4, Taxol x 4
radioterapia
tamoxifen
arimidex

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #241 dnia: Lipca 14, 2015, 10:26:00 pm »
całość będzie jak deszcz przestanie padać i słonko wylezie. czyli raczej nie w najbliższych dniach.  :-\

teraz to mogę jedynie wkleić kawałek podłogi - płytki poprzednie i obecne...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #242 dnia: Lipca 14, 2015, 11:01:06 pm »
no pięknie :), czekam na fotkę finałową
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #243 dnia: Lipca 14, 2015, 11:02:58 pm »
która podłoga jest stara, a która nowa, to chyba nie trzeba podpisywać  ;)

stara po każdym większym deszczu robiła się bardziej szczerbata, z ostrymi końcami - tu widać tylko malutki fragmencik, płytki miały głupi wymiar 25x25 (w teorii - bo ani jednej nie było równej, fugi też leciały, jak chciały)


nowe płytki - widać które były myte - po całości lub tylko na środku. tak, jak te czarne na górze, wyglądały absolutnie wszystkie tuż po zdjęciu folii i wyszorowaniu całego balkonu za pierwszym razem...
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #244 dnia: Lipca 14, 2015, 11:06:58 pm »
fajna płytka :), dobrze, że zlazło, szkoda by było coby małzowaty  zszedł był z powodu zafugowanych płytek ;)
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #245 dnia: Lipca 14, 2015, 11:09:10 pm »
A nie bedzie toto bardzo ślizgie po deszczu?
Dobra, dobra, już sie nie wtrancam ;)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 14, 2015, 11:14:03 pm »
nie powinno być, bo one nie są gładkie (szkliwione też nie), tylko takie jakby lekko prążkowane - tak, jak te jasne linie idą

a zresztą nawet gdyby były, to po deszczu po nich nie muszę chodzić  ;)

a zresztą zaczekaj - zaraz Ci powiem!  :)


edit: w kapciach śliskie nie jest, a na bosaka troszkę (ale nie jak lodowisko). bosą stopą jak szuram to wyraźnie czuć różnicę na suchych matowych płytkach a mokrych, ale można chodzić normalnie. zresztą wiesz, hamaczku, to jest balkon w bloku, a nie schody przed domkiem, więc ten ewętualny poślizg nie robi aż takiej różnicy
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2015, 11:21:49 pm wysłana przez metka »
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 14, 2015, 11:26:01 pm »
No fakt :D Ładne som :) Na resztę (razem z tym słońcem ;) ) czekam niecierpliwie.
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline metka

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5558
  • "Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 14, 2015, 11:28:25 pm »
ja też!  :)
rak piersi w czasie ciąży. potrójnie ujemny (TNBC).
stopień zaawansowania T4bN2M0. stopień złośliwości G3.
zajęte węzły chłonne pachowe i podobojczykowe, powiększone szyjne.
chemioterapia AT (Adriamycyna+Taxotere). radioterapia przedoperacyjna.
mastektomia 2011. obrzęk ręki :/

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #249 dnia: Lipca 15, 2015, 10:18:46 am »
Byłam, ale siem wróciłam  ;)

Metuś, bardzo mi się podobuje Twój balkon  :)
Przede wszystkim duży i głęboki, więc faktycznie masz miejsce na hamak i krzesełka
Ja też mam fajny i spory, ale Twój fajnijszy  :)
Wydaje mi się, że to stare budownictwo, a może się mylę?
I widzę, że nisko. Pomyśl kiedyś o roletach, do balustrady, aby go zasłonić,
np. jak wywiesisz pranie i wokle antywłamaniowo.

Gratuluję zaparcia w robocie  :), tylko sobie tak czytam i czytam co tam wyprawiasz.

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #250 dnia: Lipca 15, 2015, 12:37:49 pm »
mecia...ale się naczytałam o Twojej robocie...aż się zmęczyłam....jakbym sama te fuge myła  ::((

......"kolejny raz odgniatając sobie kolana i szorując szczoteczką fragment płytki myślałam sobie, że ja to chyba to chujostwo (ChPD wspomniane w poście wyżej) muszę mieć we krwi"
piękne  xhc xhc

ale jestem z Ciebie dumna...ile samozaparcia  :oklaski:
kwiatki cudne
nie mogę się doczekać zdjęcia całości
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #251 dnia: Lipca 15, 2015, 04:15:34 pm »
Metka, dopiero teraz ten Twój balkon oglądam, płytki super, jak słonko wyjdzie, to więcej zdjęć koniecznie poproszę!

A my się od niedawna bujamy z takim oto tematem: postanowiliśmy porzucić wielką płytę i zamieszkać w domu.
Nosiliśmy się z tym zamiarem od dawna, ale ciągle nie było dobrego momentu. A to brak kasy, a to dziecko, a to moje choróbsko wredne. Teraz moment może i też nie idealny, ale zaistniały takie okoliczności przyrody, że nie bardzo mamy wyjście. Musimy albowiem zamieszkać z moją mamą, a jednak łatwiej w domu niż w mieszkaniu.
Budżet, jak to z budżetami bywa, pozostawia wiele do życzenia, więc nie poszalejemy.

I tu się zaczynają schody. Kupić dom z rynku wtórnego, a jeśli tak, to do remontu, czy taki "zrobiony", do zamieszkania? Kupić jakieś małe cuś od dewelopera? Budować, aaaaaaa????  ::(( Rozważam oczywiście opcje, na które nas stać.
Oglądaliśmy kilka domów i tak: jest na Śląsku (bo szukamy raczej w tamtym rejonie, w S. jest drogo jak...) trochę fajnych dzielnic PRL-owskich kostek, w dobrych lokalizacjach, przeważnie w przyzwoitym stanie, za to na ogół dużych i zapewne drogich w utrzymaniu. Że o sprzątaniu nie wspomnę  >:(
Domy od dewelopera zdarzają się w fajnych cenach, ale. Lokalizacja to na ogół mniej lub bardziej czarna, ale jednak dupa. Owszem, ptaszki, łany zbóż i te sprawy, ale jak o 7 trza dziecia do przedszkola odstawić i się przez te łany maczetą przedzierać, to już tak różowo nie jest.
Budowanie mnie przeraża. Bo trwa i trwa, bo wymaga tysiąca decyzji, obecności, bo nie da się dokładnie oszacować kosztów, bo trza jednocześnie spłacać kredyt i płacić haracz spółdzielni. W związku z tem pytam Was o Wasze doświadczenia z budową/kupnem domów.
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #252 dnia: Lipca 15, 2015, 04:32:30 pm »
ja już bym w życiu niczego nie budowała.....pierdolnik i użeranie się z fachowcami przez pare lat  ::((
uprzątanie gruzu..............przynajmniej ja mam dosyć  ::((
i jeszcze jeden minus nowego......grunt siada....po każdej zimie tynki pękają....połączenia kartongipsów

gdybym miała w życiu jakiś wybór, to kupiła bym gotowca....z uprzątniętym terenem......i żeby miał przynajmniej z 5 lat.....mam wymagania  ;D
ale, żeby już pękło co miało pęknąć.....przeciekło co miało przeciec......a jeszcze nie było stare do remontu całkowitego
no i wszystko było blisko....znaczy się biedronki, lidle, poczta, apteka....bo człek się starzeje
kościoła może nie być  >:D


2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #253 dnia: Lipca 15, 2015, 04:47:28 pm »
ja budowałam - systemem gospodarczym - bez ani jednego kredytu :)
mam 220m2, w tym do sprzątanie 148m2 + 13 okien - niby nie taka duża ta chałupa, ale jednak za duża- szczególnie jeśli chodzi o opłaty + remonty. Pamiętam jak mieszkałam w bloku - co to za remont /phi/ - na raz się brało całe mieszkanie. A tu się jedno remontuje, a drugie czeka na remont - i tak w koło macieju.
no ale wszystko zależy od dochodów - przy małych/średnich dochodach radziłabym się zastanowić i raczej nie brać chałupy do gruntowego remontu (lepiej budować od podstaw); za to dobre są domy po remontach. klocki też są niezłe - można unowocześnić i w środku i na zewnątrz - trza ino ciutke pomyślunku.
zastanów się czy masz w rodzinie, wśród przyjaciół, dobrych znajomych - złote rączki lub fachowców budowlano-remontowych  - trza ich zabrać na oglądanie domu (jak już Ci się jakowyś spodoba), a potem "wykorzystać ich" do remontu / za flaszkę ;)
siostra budowała dom (2 lata) na kredyt  - mieszka od 2 lat - dom ma śliczny, nowoczesny, funkcjonalny.
nie kupować domu/działki na zadupiu. wszędzie trza dojechać (często nie ma konkretnej drogi: przedszkole, sklep, szkoła - brak koleżanek/kolegów-dziecko na co dzień widzi tylko rodziców.
aaaaaaaaaa i ważna jest działka (mniej terenu przed domem - od ulicy - za to za domem coby trochę było), nooooo i jakie media są
czeka Cię/Was trudna decyzja. powodzenia i dobrych wyborów życzę :)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Wątek remontowo - budowlany
« Odpowiedź #254 dnia: Lipca 15, 2015, 04:47:59 pm »
meciu jesteś wielka!!! co postanowiłaś -zdobyłaś! Brawo ,jest pięknie! :oklaski: :oklaski:
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat