Autor Wątek: Idą Święta 2013 :)  (Przeczytany 28923 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:41:39 pm »
Zawsze sobie przypominam ,że poleżę sobie  w trumnie ,a tutaj to mi życia szkoda! ;)

 ztx dokładnie  ztx
A wiecie, ze mi się pozmieniało_coś i w tym roku na prawde lubię święta? sama tego nie rozumiem  ztx

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:42:22 pm »
też kiedyś uważałam, że MUSZĘ  ::((
muszę posprzątać dokładnie, okna umyć, podłogi doszorować, pod kanapą, za kanapą,za szafą
muszę zakupy zrobić, muszę nagotować,napiec, natyrać się,że aż kręgosłup boli
a w czasie świąt człowiek nawet nie ma siły na świętowanie
guzik prawda  ;D
święta się odbędą nawet gdy okna nie umyte  ;)
trza ino to wszystko sposobem  ;)
ale to trza trochę pożyć na tym świecie, wychorować się, "dorosnąć", coby to wszystko zrozumieć  ;)
mój sposób na święta, coby nie paść na twarz  ;)
dwa miesiące przed,  zacząć myc okna  (jak kto ma dużo)
przed świętami ino firanki wyprać  :) - a właściwie to zdjąć i powiesić, bo pierze pralka ;)
dużo wcześniej pomyśleć o zakupach - zrobić dwie listy - na jednej to co można kupić wcześniej, na drugiej to co trza kupić na ostatnią chwilę 
po zakupy wysłać męża albo starsze dziecka - koniecznie z listą  ;)
żarełko robić stopniowo i zamrażać  ;)
na świeżo robię tylko to, co nijak się nie da zamrozić, albo nie smakuje takie_rozmrożone
do roboty przedświątecznej zapędzić całą rodzinę
bo to nieprawda, że oni nic nie umieją i nieprawda, że samemu zrobi się lepiej i szybciej
nie żałować pochwał dla pomagających (nawet jak coś schrzanią  >:(   ;) )
W/wym świąteczny przepis stosuję od przed_wielkanocą 2007 = sprawdza się w 120%  ;)



operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:49:37 pm »
Brawo! To jest własnie świetna organizacja! Langsam ,langsam , czyli powolutku, po kolei wszystko się zrobi. A jak nie wszystko, to też będzie dobrze! I na luz! I czerpiemy tylko przyjemnośc! :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:51:44 pm »
Kiedyś byłam na świętach w Karpaczu.
Zima dopisała, pensjonacik był na 30 osób, wszyscy razem jedliśmy przy stole podkowie, wieczerzę.
Nikt się nie znał. Było super.
A moja koleżanka prawie co roku jeździ z małżem i dzieciarami do Murzasichla, też do pensjonatu. Zna tylko gospodarzy,
a potem na narty. Bardzo sobie kwali.
Dla nielubiejących polecam.










Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:57:51 pm »
Merzasichle uwielbiam  :) Kiedyś tez tam byłam na sylwestra, znakomicie było  :)
Ale na święta jakoś wyjazdy mi się nie udawały. Kiedyś byliśmy w Zakopanym; było okropnie  ::) A na kolację wigilijną dostaiśĶy śledzie z beczki bez niczego i groch z kapustą, fuj

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:58:37 pm »
a potem na narty. Bardzo sobie kwali.
Dla nielubiejących polecam.
No a jak ktoś białego nie lubi i nartów też? ???
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:59:48 pm »
To pod palmy  xhc
Wolne żarty oczywizda.

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:01:34 pm »
ale czemu - żarty? pod palmami jest dobrze dla tych, co śniegu nie lubią :)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:01:52 pm »
 :)To se pogadały. Mnie święta kojarzą się właśnie z tym zgiełkiem przedświątecznym. Wspólnym (niekoniecznie perfekcyjnym) ubieraniem choinki, wspólnym pieczeniem i ulepianiem, przy których jest wiele śmiechu i wspomnień. Gdy święta były wspólne, wówczas zjeżdżaliśmy się na dwa, trzy dni wcześniej i jeszcze bez potraw, były to dla nas święta, długie wieczorne rozmowy. Makowce robiło się w dzień wigilii, bo musiały być świeże, pierogi też lepione w tym dniu. Wcześniej były zrobione dwa torty, pierniki, bigos, może jakieś mięsiwo (tym się nie interesowałam). I ani stresa, ani musu siedzenia przy stole, dłużej. Za to było długie kolędowanie, czasem aż do pasterki. Pasterka obowiązkowa, a powrocie, mogłam zjeść makowiec, pomarańcza (wtenczas tylko na święta do kupienia).
Myślę, że my sami się tak niepotrzebnie spinamy (tu myślę też o sobie). Przecież najważniejsze jest spotkanie i radość z bycia razem, a jak traktuje się to jak obowiązek (to smutne) i nic radosnego z tych świąt nie wynika to może wyjazd, gdzieś w ciepłe kraje gdzie dzień dłuższy dużo słońca xhc
A ogłupia nas też ta komercja, która jeszcze o zniczach i stroikach nie zapomniała już ubiera choinkę :-\
Nic na siłę :-*
A ja w zeszłym roku miałam takie fajne luzackie święta u syna. To wszystko dzięki temu, że synowa super wszystko ogarniała. Pomagała też córka. Mąż grał na gitarze kolędy. No i te cudowne wnuki, które tak się cieszyły z każdego prezentu  ztx
A dziś, co siedzimy sobie w SPA Anastazja w Mielnie. Pokój spoko. Jest internet. Mamy książki, gazety, a jaka kuchnia, rehabilitacja, towarzystwo, to się zobaczy. Da się tak spędzić święta. Może Hamaczku, Angel raz spróbujecie i albo polubicie, albo mimo zatęsknicie do rodzinnych świąt
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:02:45 pm »
Bo wiesz, zara mi napiszom, że kasy ni majom  xhc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:04:54 pm »
a potem na narty. Bardzo sobie kwali.
Dla nielubiejących polecam.
No a jak ktoś białego nie lubi i nartów też? ???
To trza się zastanowić - co lubi? I to wybrać!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:44:19 pm »
Zawsze sobie przypominam ,że poleżę sobie  w trumnie ,a tutaj to mi życia szkoda! ;)

ja se wolę poleżeć teraz, bo w trumnie to pewnie będę już źle wyglądać i brzydko pachnieć, a co to za przyjemność leżeć brzydkim i niepachnieć 8)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 19, 2013, 10:58:34 pm »
xhc
fakt, jak leżeć to i pachnieć :)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 19, 2013, 11:18:47 pm »
Ja tam na pewno będę  pachnieć!  :)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 20, 2013, 09:32:03 am »
Zawsze sobie przypominam ,że poleżę sobie  w trumnie ,a tutaj to mi życia szkoda! ;)
W trumnie to tylko nasze nic nie warte zwłoki. My to świadomość, dusza. Więc wolę też czuć, że leżę i odpoczywam, a co do kwestii szkoda czasu  :-\ to wszystko z umiarem.
A wiecie co mi się jeszcze przypomniało ze świąt w domu rodzinnym, gdy w nocy nie mogłam spać. Nie wymyślało się tyle dań (znaczy musiało być 13 potraw, ale wliczał się w to chleb i takie tam drobiazgi). Jedna zupa rybna, jeden karp usmażony potem dopieczony w piekarniku w dużej brytwannie, kapusta (2 rodzaje z grzybami i grochem) dwa rodzaje pierogów, makiełki, kompot z suszu. I naprawdę dało się to przygotować w dwie osoby w dzień wigilli. Mało tego dojadało w pierwszy dzień świąt (bo nie gotowało się obiadu) doszedł tylko bigos. mięsa, wędliny, ewentualnie jedna sałatka.
A dziś sami konkurując z tymi, którzy nas zapraszają, wprawiamy się w taki młyn (siebie niestety też mam na myśli :-\) by czymś zaskoczyć. Gubi się w tym wszystkim istota świąt xhc
Zastanawiam się, czy czasem ten cały blicht zewnętrzny nie jest po to, by przykryć to, czego nie ma głębiej :(

Czegoś żal, że nie mogę przestać myśleć o świętach, ale nie tych co będę, tylko tych z dzieciństwa :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++