Autor Wątek: Idą Święta 2013 :)  (Przeczytany 28924 razy)

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 19, 2013, 04:52:31 pm »
opowiem o moich świętach  :)
odkąd pamiętam spędzałam je w swoim domu (a właściwie) mieszkaniu rodzinnym (na palcach jednej ręki można policzyć święta spędzone gdzie indziej)
zawsze były to tradycyjne polskie święta, choinka, prezenty (często bardzo_bardzo skromne), wigilia z 12-toma potrawami  (karp, śledzie, pierogi, kapusta z grochem, zupa grzybowa......) , pod obrusem sianko, na stole opłatek, jedno nakrycie dla niespodziewanego gościa (w jednym roku mieliśmy takiego), kolędy......... niby tak jak w większości polskich rodzin
Przekonałam się jednak, że święta w mojej rodzinie były i są wyjątkowe  :) , takie prawdziwe, rodzinne,
W 1993r święta spędziłam w rodzinie mojego męża - niby wszystko tak jak być powinno (choinka, wigilia, opłatek, potrawy.....), przepłakałam całe święta z tęsknoty za "moimi" świętami. I jeszcze w jednym roku byłam tam na wigilii, a dwa dni świąteczne spędziliśmy u siebie.
W 2008 r  (zaraz po zakończeniu leczenia) urządziłam wigilię u siebie, była cała rodzina męża i nasza czwórka (a właściwie piątka, bo wtedy była jeszcze nasza ukochana psica).
Rodzice mają już coraz mniej siły, rodzinną świąteczną pałeczkę przejęła moja dużo młodsza siostra.
W ubiegłym roku była nas szesnastka - dzieci dorosły, mają już życiowych  ;) partnerów.
Dla naszych (mówię tu też o moim rodzeństwie) dzieci to również czas szczególny - chcą go spędzić z nami.
Dwa dni przygotowywałyśmy  wigilijno - świąteczne żarełko. Mężowie dzielnie nam pomagali. Młodzież zadbała o inne przyjemności  :)  ;D
Od tygodnie, moje dziewczyny żyją już wyjazdem, robią świąteczne zakupy, prezenty, omawiają na skypie z resztą rodziny, kto_co_kiedy_gdzie  ;)
W niedzielę rano ruszamy  ztx aby przeżyć najwspanialszy tydzień roku  ztx


operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline suchal

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 19, 2013, 05:18:46 pm »
Tylko pozazdrościć.

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:06:03 pm »
No faktycznie, tylko pozazdrościć  :)

Ja jadę na wigilię do moich rodziców, tak ciut bliżej dziewcząt z g. śląska, do Strzelec Op. A potem praktycznie te dwa dni świąt spędzamy sami. Może do sióstr małżowatego, ale to się zobaczy.

Najpiękniejsze jednak były święta, choć te teraz też całkiem, całkiem, to te rodzinne, jak żyła babcia ze strony ojca.
Ona integrowała całą rodzinę. Wigilia zawsze u niej, a pierwszy dzień świąt u moich rodziców, potem u wujostwa.

Potrawy, mimo, że na śląsku, barszcz czerwony, uszka, karp we wszystkich postaciach (chociaż, ja akurat wolę inne ryby).
Jadłam jednak śląską wigilię i bardzo mi smakowała  mnx
Ale też mi przypadła do gustu galicyjska.

Mimo, że na wigilię jedziemy i tak z małżowatym wszystko szykujemy też sami, na cztery ręce. Oczywiście on dyryguje. Jest lepsiejszy. Ja tylko pomagier  ;)

Natomiast co do prezentów, bywało różnie. Parę razy i tak, że prawie ich nie było z wiadomych względów. Ale do tego jakosik mniej przywiązujemy wagę, może przez to, iż u nas nie ma w chwili obecnej małych dzieci.

Na pasterkę zawsze do franciszkanów, jest pięknie  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2013, 08:08:11 pm wysłana przez Mirusia »

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:26:33 pm »
Fajnie Was czytać...
Ja nie lubię Bożego Narodzenia :( Od zawsze. Nie mam jeszcze porządku, prezentów...  ::((
Lubię tylko słuchać kolęd...
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:29:45 pm »
A ja piekę  ciasta i mrożę! Doszłam do wniosku ,że nie będę zapierniczać przed wigilią -jak zawsze , ale właśnie upiekę wcześniej !Kroję w mniejsze kawałki i będę rozmrazac  w miarę  potrzeb! Jak cos zostanie to będzie jak znalazł na sylwestra!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:40:49 pm »
też na to wpadłam Amorku, mam już jedną porcję sernika w zamrażarce, jutro druga i mufinki pierniczkowe,
codziennie po troszku, bez spinania się na ostatnią chwilę,
jeszcze mam w planie makowiec jakiś szybki,

jeden makowiec z poprzednich Świąt, zapomniany bidulek, dziś właśnie miał iść do kosza (prosto z zamrażarki) ale poczekałam aż się rozmrozi i sprawdziłam jak smakuje,
całkiem dobry - mogłam go rozmrozić za 3 dni dopiero  ;D


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:43:54 pm »
Fajnie Was czytać...
Ja nie lubię Bożego Narodzenia :(

to zupełnie tak jak ja
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:50:09 pm »
Fajnie Was czytać...
Ja nie lubię Bożego Narodzenia :(

to zupełnie tak jak ja

i ja tez nie lubiem
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:52:27 pm »
Ja zdecydowanie wolę Wielkanocne, mniej się człowiek przed nimi spina i zawsze lepiej wypadają. Poza tym wiosna, świat się budzi, a nie wieczne ciemności. Praszam, nie chcę spsuć innym przyjemności, już siedzę cicho.

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:54:28 pm »
Hamak ,b.angel może zróbcie coś by wasze dzieci lubiły święta!  Ja tez nie zawsze miałam dobre wspomnienia z dzieciństwa ,ale bardzo chciałam by cos się zmieniło . Jak się człowiek uprze , to wszystko może!
Mirusiu pisz ile chcesz! Dla mnie to biały czas ( no ,może nie zawsze:)), śnieg ( moze  bedzie)i radośc. Kurde musi być radośc i koniec! :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2013, 08:56:06 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline b_angel

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 5707
  • przewróciło się, niech leży
    • Amazonka_klub
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 19, 2013, 08:58:13 pm »
ale ja nie napisałam, że moje dziecka nie lubiom świąt  >:D
      Ważną rzeczą jest nie to, co się da­je, ale to, z cze­go się ustępuje.   C.R. Zafon

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:04:54 pm »
Aaaaa to ok! :) Bo nic gorszego jak zrzędząca matka , że musi tyle robić na święta i jest okrutnie zmęczona! Dobra organizacja przed, to podstawa  udanych świąt!
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:13:13 pm »
musi tyle robić na święta

właśnie o to "musi" się rozchodzi
dzień krótki...słońca mało...człek by se pospał....czy poleżał
....a tu MUSI posprzątać.....MUSI upieć....i inne takie MUSI
przychodzą świeta to dalej MUSI przy garach robić......przy stole siedzieć, kiedy lepiej na kanapie poleżyć.............i udawać, że mu się to podoba
.....ja nie lubim w ogóle takich zadym kalendarzowych
wole cuś spontanicznie.....kiedy ciepło i słońce.......kiedy mi się chce.....a nie kiedy musze
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:30:03 pm »
Zawsze sobie przypominam ,że poleżę sobie  w trumnie ,a tutaj to mi życia szkoda! ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Idą Święta 2013 :)
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 19, 2013, 09:36:11 pm »
 xhc    xhc