Autor Wątek: Wznowa  (Przeczytany 341 razy)

Offline madzix79

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Wznowa
« dnia: Sierpnia 19, 2024, 11:34:31 am »
Witam.
Jestem 6 lat po mastektomii-rak piersi potrojnie ujemny. Byłam teraz na kontrolnych badaniach mammografii i usg piersi.
Trochę się martwię opisem .

MMG: Porównano do badania z 05.07.2023. Piers lewa o budowie mieszanej typ B W KGZ obwodowo widoczna owalna zmiana ogniskowa ok. 7mm której w usg odpowiada hypoechogenna, nieregularna, dość dobrze odgraniczona zmiana ogniskowa 10x7mm - do weryfikacji tkankowej (Lt 2 3b). Innych podejrzanych o ztośliwość zmian ogniskowych i grup zwapnień nie stwierdza się
 W badaniu USG Cech wznowy w bliźnie nie stwierdza się. W piersi lewej w lok. Lt 2 3b zmiana jw. Poza tym W Lt 11 2b torbiel 5mm. Innych zmian litych i torbieli powyżej 5mm w piersi lewej nie uwidoczniono, W lewej jamie pachowej dwa wezty z zachowaną zatoka i pogrubiata do 4 mm warstwa korową dt. 13mm i 20mm - z uwagi na nową zmianę w piersi lewej do rozważenia ponowna weryfikacja tkankowa Prawa jama pachowa bez limfadenopatii.
 WNIOSKI: BIRADS 4b - wskazana biopsja zmiany w piersi lewej, do rozważenia biopsja węztów chtonnych

Czy to może być wznowa , przerzut.
Pozdrawiam Magda

Offline braja

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 2939
Odp: Wznowa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2024, 09:42:44 pm »
Witaj!

Czyli to druga pierś?  Na razie nie wiadomo co to jest. To że jest dobrze odgraniczone to dobrze bo to znaczy że nie wrosło w sąsiedne tkanki. Jeżeli jednak potwierdziłoby się, że to coś złośliwego to raczej byłoby to nowe zachorowanie a nie przerzut czy wznowa. Na pocieszenie powiem Ci, że też od lat coś mam w lewej piersi. Na mammografii zawsze wygląda brzydko, w usg niegrożnie, ale co sprzęt to inna diagnoza i tak sobie chodzę co roku
rak piersi przewodowy inwazyjny i nieinwazyjny, G3, T3N2a, potrójnie ujemny
zajęte 7 węzłów
chemia przedoperacyjna 4 AT 
mastektomia radykalna luty 2012
chemia pooperacyjna 4 TAC
radioterapia

Offline madzix79

  • Grupa początkująca
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wznowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 22, 2024, 11:50:23 am »
 Tak to druga pierś.  Dziękuję za odpowiedź , jestem troszke spokojniejsza . Czekam na biopsje  zobaczymy jaki będzie wynik.
Pozdrawiam serdecznie