Autor Wątek: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...  (Przeczytany 225533 razy)

Offline mag

  • SPA
  • Uzależniona
  • *****
  • Wiadomości: 12000
  • Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #540 dnia: Kwietnia 26, 2014, 09:54:48 am »
Dano, kciuki zaciskam, pokaż im tam, jak dają czadu Amazonki!

:0ulan:


rak piersi  potrójnie ujemny (TNBC), zajęty 1 węzeł, mastektomia: 2000, chemia 6xCMF, rekonstrukcja: 2006 i XI 2017 przerzuty do kości i tk. miękkich

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #541 dnia: Kwietnia 26, 2014, 01:03:48 pm »
Dzięki.
Możecie być ze mnie dumne. W swojej kategorii wiekowej zajęłam I miejsce na trzy zawodniczki. Mam dyplom, medal i talon do empiku za 50 zł.  ztx A muszę dodać, że mogę pływać długo, ale na szybkość nigdy nie pływałam. Płynąc żabką na 50 m miałam czas 1 min 2 sek. (pierwszy raz w życiu mierzony miałam czas) Pływaczki mogą to ocenić. Tylko proszę się nie śmiać  xhc
W takich zawodach ważna jest zabawa
Były to otwarte mistrzostwa Polic dla wszystkich grup wiekowych, od przedszkolaków do emerytów. Nie mogli to być sportowcy uprawiający tę dyscyplinę. Młodzież licealna i studencka zupełnie olała. W tej kategorii nie było nikogo. Po zawodach jeszcze sobie popływałam w ramach czasu zarezerwowanego na zawody, a teraz piję zasłużoną kawkę. Chwilę odpocznę i na rowerek. Bywa, że są plusy emeryta z już odchowanymi dziećmi.
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #542 dnia: Kwietnia 26, 2014, 01:06:35 pm »
OOOOoooooooooooo...................moje wielkie gratulacje  ztx

Ja też dzisiaj już po marszu  :)

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #543 dnia: Kwietnia 26, 2014, 01:38:15 pm »
Brawo!!!  :oklaski:
Gratulacje Dana  ztx
Contra spem spero 

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #544 dnia: Kwietnia 26, 2014, 01:55:21 pm »
super Dana :oklaski: gratulacje !!!!!
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #545 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:08:03 pm »
Gratuluje mistrzostwa Polic.Możesz być dumna z siebe . :oklaski:
Natalia

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #546 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:14:19 pm »
Dana no pięknie. Gratuluję  :oklaski:
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #547 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:16:32 pm »
Dzięki, ale bez przesady z tymi gratulacjami. Po prostu moje rówieśnice siedzą w domach i d. nie chce im się ruszyć. Chyba, że za to mi bijecie brawo. Bo czas to nierewelacyjny. Nie umiem szybko pływać.
Rywalizować zawsze lubiłam,  :0ulan: ale nie w pływaniu.   :-\

Natalko, ale to tylko w kategorii wiekowej 56+.

Były jeszcze dwa puchary dla najszybszej kobiety i faceta, niezależnie od wieku. Zdobyła je młodzież.
Ważne, że w gminie chce się komuś takie imprezy organizować, by zachęcić do uprawiania sportu. Najfajniejsze na zawodach były przedszkolaki i wyróżniane były do 6-tego miejsca. Pływały 25 m. Jak to przeżywały :D. Gdy się nie załapały na wyróżnioną szóstkę, to niektóre nawet popłakały się. Smutne, ale niestety już od małego trzeba uczyć dzieci, że w może być ktoś lepszy. Dzieci nie potrafią przegrywać i z tym chyba zmagamy się do kresu naszych dni. Ale dzieciaczki nie panują nad emocjami. Wspaniale cieszą się, ale porażki też mocno przeżywają. I jak sądzicie, od kiedy powinno się to dzieciakom uświadamiać  ???
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline szarlotka

  • Zadomowiona
  • **
  • Wiadomości: 632
  • Szukam ładnego awatara z szarlotką...
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #548 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:38:54 pm »
Ale dzieciaczki nie panują nad emocjami. Wspaniale cieszą się, ale porażki też mocno przeżywają. I jak sądzicie, od kiedy powinno się to dzieciakom uświadamiać  ???

Myślę, że od urodzenia... Kwestia - jak.
Może tak?
Jeśli dziecko do czegoś nie ma talentu - uświadamiać, że jest dobre w czymś innym.
A jeśli jest w czymś dobre, ale nie miało szczęścia - żeby się doskonaliło, to następnym razem może być lepiej.
I zawsze - nauka cieszenia się z cudzych osiągnięć. Niektórym przychodzi to ciężko, ale myślę, że taka postawa jest do wyćwiczenia  :)

Ale nauka przeżywania sukcesów też jest potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2014, 02:42:12 pm wysłana przez szarlotka »
Contra spem spero 

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #549 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:40:06 pm »
.... Ale dzieciaczki nie panują nad emocjami. Wspaniale cieszą się, ale porażki też mocno przeżywają. I jak sądzicie, od kiedy powinno się to dzieciakom uświadamiać  ???
Nie wiem od kiedy powinno się, ale u mnie było to dość wcześnie
Dziewczyny miały między 2 a 3 lata jak zaczynałyśmy grać w gry planszowe (najchętniej grały w "Piknik" i w "Skaczące czapeczki"). Przez kilka gier dawałam wygrywać (wtedy cieszyłam się z ich wygranej, ale za każdym razem mówiłam, że kiedyś to ja wygram), a później jedna przegrana. Czekałam na reakcję. U obydwu było tak samo: Mamo nareszcie wygrałaś, cieszysz się? No i był buziak w nagrodę.
Noooo i  te wygrane i przegrane "odnosiłam" zawsze do innych przykładów z życia, w zalezności od wieku dziewczynek.
Młoda do tej pory nie ma problemu z przegraną, ale buzuje jej się wewnątrz, jeśli ten kto wygrał (również w szkole gdy chodzi o bardzo dobre oceny) "poniża" przegranych.
Starsza natomiast jakoś daje sobie radę z przegraną, ale często z pretensjami do siebie: przecież mogłam lepiej, przecież mogłam bardziej, przecież........ Noooo ale ona ambitna była od niemowlaka  ;D
Do tej pory trzepie ją jak babcia wygrywa w Eurobiznes (hm... od zawsze wygrywa; mnie to tez już zaczyna wkurzać  ;)  ;D )
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2014, 02:42:47 pm wysłana przez TOJKA »
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #550 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:50:49 pm »
Co tam kategoria wiekowa 50+ mistrzostwo jest mistrzostwem!!!!Co do zawodów dzieci to wiem coś o tym.Moj syn kiedyś porał sie pływaniem.Nawet w Trento we włoszech zdobył tyt. najlepszego zawodnika . Oczywiście jak Ty w swojej kategorii wiekowej.
Natalia

Offline dani

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 2350
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #551 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:56:46 pm »
Moj syn kiedyś porał sie pływaniem.

Czytałam z 5 razy. I za każdym razem główkowałam, jak się można poorać pływaniem. :)
Natalko, nie gniewaj się, ale jakoś nie mogłam zajarzyć. ;)

Nigdy się nie cofał. Odwracał się i szedł naprzód -  S.J.L.

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #552 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:57:48 pm »
 Dani xhc

.... Ale dzieciaczki nie panują nad emocjami. Wspaniale cieszą się, ale porażki też mocno przeżywają. I jak sądzicie, od kiedy powinno się to dzieciakom uświadamiać  ???

Pojęcia nie mam. Sama nie cierpię rywalizacji. Jeśli w pracy coś robię, to tylko dlatego, że chcę to zrobić, jeśli "przy okazji" dostanie się jakiś "zaszczyt" - najczęściej czuję się zażenowana. Nie lubiłam rywalizacji jako dziecko/nastolatka. Brałam udział w konkursach recytatorskich i śpiewackich, bo lubiłam śpiewać i recytować. Jak byłam ostatnia (a w ogóle byłam    ;D ), to jakoś nie przypominam sobie, żebym rozpaczała. Być może moje dzieci mają to (brak ambicji /?/ ) po mnie, zwłaszcza Starszy ;)
A w szkole, cóż, nie cierpię, gdy dzieci (niektóre, są takie) chełpią się wygraną - lubię, gdy się nią zwyczajnie cieszą. A gdy robię jakiś konkurs, oczywiścei bardziej premiuję najlepszych, ale każdy uczestnik coś dostaje, choćby cukierka albo jednego plusa :)
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #553 dnia: Kwietnia 26, 2014, 05:26:19 pm »
Dani być pływakiem to ciężka praca.Dlatego tak to nazwałam.może trochę potocznie.Treningi są 2 x dziennie rano ok 6:00 i wieczorem.Oni przepływali na każdym treningu kilkanaście kilometrów.Fakt że dzięki temu syn chociaż wysoki 194 cm nie ma skrzywień kręgosłupa i nauczył się systematyczności może dlatego ,że miał sukcesy zarówno w kraju jak i za granicą .dzięki pływaniu zwiedził również prawie całą  Europę.
Natalia

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #554 dnia: Kwietnia 26, 2014, 06:13:14 pm »
Uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportu, tak by uzyskać wyniki na międzynarodowym poziomie, to zawsze ciężka orka. Ale i wspaniała lekcja wytrwałości, konsekwencji, pokory (bo czasem trzeba znieść gorycz porażki). Uprawianie sportu w sposób niezauważalny (bez marudzenia rodzicieli) kształtuje charakter, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. I nie ważne, czy jest to na poziomie szkoły, podwórka, czy fachowego treningu.
 :0ulan: :brzuszki:
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++