Autor Wątek: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...  (Przeczytany 225298 razy)

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #600 dnia: Czerwca 22, 2014, 10:44:46 pm »
21 km i 7 min/km - to już męka pańska. A przecież idąc trzeba słyszeć szum drzew, śpiew ptaków. Czasem się zatrzymać, by coś pooglądać, ewentualnie fotkę machnąć  :)
Ja ze wszelakich form ruchu, na pierwszym miejscu stawiam taniec. Ale gdybym miała pobijać w tym zakresie jakoweś rekordy, to już zdecydowanie przestało by mi się to podobać.

Chyba, że chodzenie w tak dużym tempie, stanowi dla tej pani przyjemność, to insza inszość, ale ja tego nie pojmuję   :-\ Noże uprawiała sporty i ma problem z nadmiarem energii. Sportowcy podobno tak mają. Seducho, by sprawnie pracowało, musi mieć regularnie dawkowany wysiłek, proporcjonalnie do wcześniejszego
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #601 dnia: Czerwca 23, 2014, 08:28:28 am »
Dana spacerowanie po lesie -to zupełnie inna przyjemność. Przeciez ty tez jedziesz w dużym tempie na rowerze i chyba nie pływasz w zwolnionym tempie. Ja nie znoszę człapać noga za nogą, tylko szybkość sprawia mi przyjemność i całkowice rozumiem tych wyczynowcow. ( MIrusiu 7 min na km w 21 km to bardzo szybko, dla mnie nieosiągalne, to czas tych najszybszych w nordicu )To tylko tak brzmi dla ucha ,że to niewiele  , to bardzo duza prędkość. Ci  co sportu zażywają doskonale wiedzą ile to jest i jakiego wymaga wysiłku.
A ja nawet z wozkiem nie umiem zbyt wolno chodzic.:)
Dana ta pani Maria zawsze chodiuzła po gorach ,ale chyba specjalnie wyczynowo nie trenowała, to po porstu nawyk ,wprawa. Serducho się przyzywczaja i lubi takie wyzwania.
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #602 dnia: Czerwca 23, 2014, 08:56:57 am »
Oooo........, Dana, tganiec, balety, i tu se ręce mozemy podać.
Jaka przyjemność  ztx
A jeszcze, jak siem trafi na dobrego partnera, ohohoho .............. :0ulan:

Ja też raczej wolę latać, tj. szybko marszować, ale czy kiedykolwiek osiągnęłam takie wyniki, jak Amor, nie wiem, bo nie sprawdzałam. Zawsze można zmierzyć się, no nie  ???
Ale lubię tak, żeby potem mięśnie bolały, no przynajmniej żebym je czuła po wysiłku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2014, 08:59:17 am wysłana przez Mirusia »

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #603 dnia: Czerwca 23, 2014, 09:16:12 am »
I znowu trzeba powiedzieć, że każdego cieszy co innego.
Amorku ja nie pływam na czas, raz tylko na zawodach się spięłam, ale nie było to przyjemne (przyjemna jest wygrana, ale dojście do niej niespecjalnie  :-\)
Chodzić z kijami za szybko nie lubię i też zbytnio nie mogę. Po długim chodzeniu boli mnie bok, pacha tej chorej rączki, a rowerem też lubię jeździć nie za szybko, by delektować się tym co widzę. Zwykle inni rowerzyści mnie mijają.
Na nartach też się tylko zwożę, boje się prędkości (z wyjątkiem tej, gdy siedzę w autku za kierownicą).
Ale każdy robi to co lubi, byle dla siebie, a nie na pokaz.
Popieram każdą formę ruchu, a są przecież i tacy, którym najwygodniej na fotelu i co są mniej szczęśliwi  :-\
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline Natalia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7185
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #604 dnia: Czerwca 23, 2014, 11:24:13 am »
Ja wszystko robie w miarę moich możliwości .Tak prawdę mówiac ,to cieszę sié ,że wogóle robię ztx :oklaski:
Natalia

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #605 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:22:10 pm »
Mirusiu, jakie moje wyniki???  xhc toz ja napisałam ,ze te 9 min mnie cieszy ,a ty że 7 robiłaś jak ta Maria ,która jest mi inspiracją!( jeśli dobrze zrozumiałam).  To ja cię nie dogonię , ale lubię dociągac do lepszych, tak ,ze  chętnie szybciutki marsz wokól Bystrej ;). Zamierzam jeszcze Kelę  "wykorzystać" bo ona tez tak szybko  chodzi, jak gdzies pisała. A ,ze ja nie znoszę wolnego chodzenia ( nudzi mnie) to chętnie w szybkim towarzystwie "przelecę '  dla zdrowotnosci i kondycji!:)( byle nie z zakupami) Własnie wróciłam z zaledwie 7km spaceru z wozkiem . Jeszcze bąbel mi się rozwrzeszczał i z wielkim bólem głowy wróciłam do domu.
Dana to te 60 km na rowerze  to jak długo jechałaś? Ja tam pełna podziwu byłam i jestem dla twej kondycji i ruchliwosci , a nie przyszyłoby mi nawet do głowy by oceniac kogos ,że  ktokolwiek trenuje sport na pokaz. Nawet nie sądzę ,ze można cos takiego robic.:)
I o to tez chodzi, robmy to co sprawia nam radość ,przyjemność, wszystko byśmy szczęśliwsi byli. O to w zyciu chyba biega? ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2014, 12:31:54 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #606 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:29:49 pm »
Słonko Ty moje, gdzie Ty wyczytałaś taki mój wynik  xhc
Zaprawdę chyba między wierszami, nic takiego nie pisałam ;)

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #607 dnia: Czerwca 23, 2014, 12:35:27 pm »
Acha ,zle zrozumiałam ( sorki) :) Napisałas ,ze dwa lata temu tez tak latałas- czyli tak jak ja( myślałam ,ze tak jak Maria).( wyniki ja podawałam) Teraz dotarło! :)
 O, to tym bardziej  nie odpuszczę ,ale myslę ,ze więcej dziewczyn będzie chciało przemaszerować. :-*
 Dziewczynki a co do tańczenia to ja na to jak na lato! Oj, bywały te tance w Ciechocinku, bywały! :D
Niestety zawsze brakowało mi partnera- mój niezbyt lubi! Załuje ,ale wszystkiego mieć nie można! ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 23, 2014, 12:38:33 pm wysłana przez Amor »
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #608 dnia: Czerwca 23, 2014, 01:02:46 pm »
no ja zaczęłam biegać/syncio biega ,córcia biega ,mąż biega / ,na razie spokojnie tyle zęby się zmęczyć i spocić ale powietrze mieć w płucach  8)  ,tak dla zdrowia  :D
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline DanaPar

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 10911
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #609 dnia: Czerwca 23, 2014, 02:22:13 pm »
 :oklaski: dla biegającej rodzinki  :-*
Madziu, jak Ty znajdujesz siły po wyczerpującej pracy zawodowej i przy Franiu też jest co robić  :)
Carcinoma introductale G3: mamotom 22.09.05.
4 x AT
mastektomia + 22 węzły (2 zajęte): 2.01.2006
4 x AC
radioterapia 50,0 Gy w 25 frakcjach
ER-, PR-, HER +++

Offline madzia_61

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7342
  • raz na wozie raz pod wozem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #610 dnia: Czerwca 23, 2014, 03:22:40 pm »
Dana ja pracuje późnym popołudniem ,wieczorem ,a Franiem sporadycznie się zajmuje/do przedszkola  uczęszcza/ ,rano biegam na razie od 10 - 15 minut ,żeby nie przedobrzyć  ;D
Rak przewodowy inwazyjny  G3 , Er i PGR ujemne, Her 2(-) ,T2NOMO
Operacja oszczędzająca 2005 r
Chemioterapia 6 AC  jednocześnie z radioterapią  17 dawek
Brachyterapia 
Leczenie: operacja CO Instytut ul.Wawelska Warszawa
Chemioterapia Szpital WSS -Józefów Radom
Radioterapia-brachyterapia ŚCO Kielc

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #611 dnia: Czerwca 23, 2014, 04:34:49 pm »
Brawo madziula! Biegaj , maszeruj ,biegaj maszeruj ...itd. tak najlepiej się przyzwyczaić do biegania .( ja tak teoretycznie, bo jakos wciąż mi to bieganie nie wychodzi). ;)
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #612 dnia: Czerwca 23, 2014, 09:46:01 pm »
a moja ortopedka mówi zdecydowanie, że bieganie nie dla nas; lepiej zamaszyście maszerować, bo stawy mniej na urazy narażamy. Pamiętacie moje zapalenie ścięgien Achillesa, co pół roku leczyłam? to po miesiącu biegania sobie je wyhodowałam  >:(

Offline aquila

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4189
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #613 dnia: Czerwca 23, 2014, 09:48:49 pm »
o właśnie, szybki marsz jest równie dobry na spalanie tłuszczyku, a bezpieczniejszy niż bieganie

Offline TOJKA

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 11077
Odp: Sport, rekreacja, gimnastyka , trening...
« Odpowiedź #614 dnia: Czerwca 23, 2014, 09:57:40 pm »
a moja ortopedka mówi zdecydowanie, że bieganie nie dla nas; (
mój ortopeda gadał to samo  :)
kazał mi z buta chodzić
szybko_szybko
i prościutkie plecki
i rączkami machać
i od czasu do czasu się zatrzymać i porozglądać się na boki, coby karczycho też trochę ruchu miało  ;)
operacja oszczędzająca 2008r
rak piersi przewodowy inwazyjny, potrójnie ujemny, G3
zajęte węzły (ile? wpiszę jak zajrzę do dokumentów ;) )
chemioterapia 6 x AC;  radioterapia
operacja i leczenie w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym