Autor Wątek: Święta 2016  (Przeczytany 55287 razy)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #330 dnia: Grudnia 26, 2016, 07:26:46 pm »
za mną dobre, spokojne święta
Na Wigilii byliśmy w piątkę - my i mama ;) Potrawy kupione, a jedynie podrasowane przeze mnie ;)
Barszczyk z kartonu zaprawiony majerankiem i listkiem laurowym (Krakus de best ;) ); uszka zamrożone w zeszłym roku (hehehe ;)); ryba faszerowana kupiona i jedynie zalana przeze mnie galaretą  :P (wszyscy dali się oszukać  C:-)); pierogi ulepione tydzień temu razem z dzieckiem (w zamrażarce doczekały  ;D). Na świeżo ugotowałam ino kompot  ztx Ciasta też z piekarni - palce lizać, choć dziecka - miód lały w serce matczyne - że mamine lepsze ;)
Wczoraj byli goście - dużo gości; potrzebne były krzesła z cąłego domu, a stół przedłużaliśmy biurkiem ;) Było sporo mlodzieży. Super :) Kaczkę przygotował szanowny, ja jedynie kartofelki pieczone przysposobiłam ;) Na przystawki poszły wszystkie pozostałości wigilijne ;) ... do wylizanych talerzy...  >:D Młodzież się spisała cudnie - przejęli gospodarzenie w kuchni; nawet ze zmywarki powyjmowali ;)
A dziś przyszli przyjaciele tacy z gatunku 'bardzo_domowi'. Dojadaliśmy resztki reszteczek i odgadywaliśmy miniony rok. Miło bardzo.
Był czas na leżenie, na pospacerowanie, no i na poprzyjaźnienie się.
Dawno nie miałam tak udanych świąt.
Hm.... może corocznie tuż przed świętami powinnam sobie coś ciachąć poprawiając wizerunek ;) Bo innych ciachań nie przewiduję nie nie planuję  :-X

Serdecznie Was - po raz kolejny świątecznie - uściskuję, dzieląc się z Wami dobrą energią  :-* :-* :-*

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #331 dnia: Grudnia 26, 2016, 08:59:57 pm »
Matko, to Wy już macie tylko "resztki reszteczek" :o Szczęśliwi ;D - u mnie reszteczek jeszcze na tydzień ::((

A wogle to fajnie czytać, że tak miło było - bo w końcu po to Święta są, nie? :-*

Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline Mirusia

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 7138
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #332 dnia: Grudnia 26, 2016, 09:02:14 pm »
U mnie podobnie  :)

Na wigilii my, moi rodzice (przywieźieni i odwiezieni) i młodzi.
Wszystkie potrawy (postny barszcz na zakwasie, do niego uszka, ryby z patelni, po grecku, czerwone śledzie, sałatka ziemniaczana i śledzie w oliwie) zrobione własnoręcznie. Ciasta zamówiłam. I od "synowej" pyszna drożdżowa gwiazda z makiem, mokrawa w środku (podobna do makówki, tylko bez bakali).
Fajna, miła, pogodna atmosfera. Potem pasterka u franciszkanów (bo tylko taką jestem w stanie przetrzymać).
Potem dwa dni świąt, leniuchowania dosłownie, a dzisiaj już trochę na sportowo.
 
I tak pisałam, od niepamiętam kiedy chciało mi się świąt, choć jestem już trochę nimi zmęczona, a to chyba przez nową osobę, wniosła trochę nowości  :)

Również poświątecznie serdecznie uściskuję  :-*, dobrze, że już po  ;)

Offline danuta

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3459
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #333 dnia: Grudnia 26, 2016, 10:06:56 pm »
u mnie od czwartku był syn z dziewczynami, Zuzia niestety była troche chora, więc marudna, płacząca, uharowalam się okrutnie, ale w sama wiglie  juz było lzej, jedzonko tradycyjnie, niestety dość dużo. Wczoraj jechalismy do rodziców synowej na obiad i kawę parędzesiąt km, więc troche odsapnełam, dzisiaj moja mama i tesciowa od do południa do wieczora. Do 21-wszej sprzątaliśmy z mężem chałupe po "turnusie" rodzinki syna, jutro rano do pracy, a wieczorem przyjeżdża drugi "turnus" - córka z rodziną, wiec mam maraton. Zwłaszcza, że zięć chyba wróci do w-wy do pracy, a Ania z dziećmi zostaje. Być może, że na Sylwestra wróci pierwszy turnus i bedzie PEŁNA CHATA.   Dam radę,co nie??? tylko więcej czasu spędzę leżąc na podłodze ratujac kręgosłup...
6 x AT
mastektomia 2005
radioterapia
hormonoterapia

Offline hamak

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 9926
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #334 dnia: Grudnia 26, 2016, 10:09:46 pm »
Dasz radę, Danusiu :-*
Matki nie mają letko ::)  ;)  :-*
Diagnoza: rak piersi (carcinoma ductale invasium)
Leczenie:
1-sza mastektomia - 2003r. T2, G2, Er (-), Pgr (-), usunięte węzły chłonne, chemioterapia, radioterapia;
2-ga mastektomia - 2011r. T1, G2, Her2 (-), Er (+), Pgr (+), biopsja węzła wartowniczego (-), hormonoterapia (Tamoxifen)

Offline roza3

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 4908
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #335 dnia: Grudnia 27, 2016, 09:13:32 am »
ja Was nieustająco podziwiam, że dajecie radę po kilka turnusów oblecieć ::((
2005-mastectomia piersi prawej, carcinoma ductale invasivum, G II, Bloom II, 13 węzłów usuniętych, w 2 przerzut, chemioterapia, trójujemna
2015-mastectomia piersi lewej-profilaktyczna z powodu brca1

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1962
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #336 dnia: Grudnia 27, 2016, 03:01:06 pm »
ooooo dobrze Pil, że przypomniałeś Golców  :-*
ale szkoda, że tak późno  :P
płytki poszukałabym w necie i miałabym super prezent gwiazdkowy dla mamuski

tak czy inaczej poszukam - bede miala prezent na przyszłe BN


Nigdy za_późno ;p

Może komuś poświątecznie się przyda i poruszy przed nast. Świętami? ;p
[na mszach do bodaj 02.02 kolędy do posłuchania jeszcze... ;-)]

https://www.youtube.com/watch?v=fFvfsrA_1gE

[moja golcowa ulubiona - kolęda/pastorałka]
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #337 dnia: Grudnia 27, 2016, 04:28:16 pm »
Też mi sie podoba Pil  8)

A ze starych to uwielbiam 'Ej malućki, malućki...

https://www.youtube.com/watch?v=YhMKRTQs3hA
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline Pilot_613

  • Wtajemniczona
  • ***
  • Wiadomości: 1962
  • ...ja to rozchodzę ;P
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #338 dnia: Grudnia 27, 2016, 05:19:28 pm »
Mhm... :-)
Jak większość nie trawię "góralskiej muzyki" - to w góralskim wykonie kolędy, pastorałki - ależ i owszem...
A najstrawniej Golcowym ;p

I poświątecznie o kolędach:
:D

- ulubiona kolęda młodych rodziców? = "Cicha noc"
- ulubiona kolęda młodych ich dzieci? = "Dzisiaj w bet lejem!"
- i jeszcze pamiętam traumatyczne wspomnienia jakiejś pani, która będąc "uchodźczynią" w 1939, trafiła gdzieś na Bałkany i jako młode dziewczęcie zaśpiewała tam na święta z przejęciem "Lulajże Jezuniu" ...a wszyscy miejscowi RYKNĘLI ŚMIECHEM, bo tam "lulaj - luli, luli" znaczy tyle co "sikaj" = nie wojna, tułaczka i okolice, tylko ta sytuacja była dla niej najgorszym wojennym wspomnieniem z dzieciństwa
...
;-)
Kašlem na to a půjdem přes mlhu ..;P

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #339 dnia: Grudnia 27, 2016, 06:26:40 pm »
Dasz radę, Danusiu :-*
Matki nie mają letko ::)  ;)  :-*

A ja gupia myślałam, że jak dziecka dorosłe, to już luzik... :) A tu widzę, że też się nieźle trza narobić.
Ale dasz radę na pewno! matki zawsze dają radę ;) oby wszyscy zdrowi byli, to będzie łatwiej  :-*
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline Parabola

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 5538
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #340 dnia: Grudnia 27, 2016, 07:00:12 pm »
Mhm... :-)
Jak większość nie trawię "góralskiej muzyki" - to w góralskim wykonie kolędy, pastorałki - ależ i owszem...
A najstrawniej Golcowym ;p


A to masz, bom se wzieła 'pierwszą z_brzegu"  ... https://www.youtube.com/watch?v=iwUMiC7Fg8E
Lepiej  :D

Ps... Pil dlaczego wypowiadasz się za większość  ;D co nie trawi...  :P ... a może trawi, ale w specyficznych sytuacjach  ??? ... np. na Krupówkach  ???  ... po dobrym grzańcu, lepiej się słucha  :D

Ps...hehe a ulubiona kolęda 'młodych rodziców' .... bezcenna   ztx
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2016, 07:02:01 pm wysłana przez Parabola »
listopad 2003 rak piersi prawej carcinoma metaplasticum, carcinoma planoepitheliale  akeratodes.
G-2 T1NoMo trójujemny, zabieg oszczędzający.
6 chemii CMF i radioterapia.
IO Kraków Garncarska

Offline renifer

  • Swojaki
  • Wtajemniczona
  • *
  • Wiadomości: 1536
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #341 dnia: Grudnia 27, 2016, 07:06:50 pm »
... po dobrym grzańcu, lepiej się słucha  :D

Po dobrym grzańcu, a najlepiej po kilku, to żadna muza nie straszna  >:D
Rak piersi przewodowy inwazyjny wieloogniskowy, hormonozależny, HER-ujemny, G1 (T1cN1aM0)
chemioterapia przedoperacyjna:  FEC, Taxotere
mastektomia prawostronna: 05.2014
radioterapia, hormonoterapia (Nolvadex, Zoladex)

Offline agawa

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12291
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #342 dnia: Grudnia 27, 2016, 07:29:54 pm »
... po dobrym grzańcu, lepiej się słucha  :D

Po dobrym grzańcu, a najlepiej po kilku, to żadna muza nie straszna  >:D

 a jak się wtedy śpieeewaaa  ;D

Nawet jeśli jest to 'lulaj_że..."  >:D

Offline Amor

  • Swojaki
  • Uzależniona
  • *
  • Wiadomości: 12128
  • carpe diem
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #343 dnia: Grudnia 27, 2016, 07:32:32 pm »
u mnie od czwartku był syn z dziewczynami, Zuzia niestety była troche chora, więc marudna, płacząca, uharowalam się okrutnie, ale w sama wiglie  juz było lzej, jedzonko tradycyjnie, niestety dość dużo. Wczoraj jechalismy do rodziców synowej na obiad i kawę parędzesiąt km, więc troche odsapnełam, dzisiaj moja mama i tesciowa od do południa do wieczora. Do 21-wszej sprzątaliśmy z mężem chałupe po "turnusie" rodzinki syna, jutro rano do pracy, a wieczorem przyjeżdża drugi "turnus" - córka z rodziną, wiec mam maraton. Zwłaszcza, że zięć chyba wróci do w-wy do pracy, a Ania z dziećmi zostaje. Być może, że na Sylwestra wróci pierwszy turnus i bedzie PEŁNA CHATA.   Dam radę,co nie??? tylko więcej czasu spędzę leżąc na podłodze ratujac kręgosłup...
nieustająco podziwiam, nie dałabym rady ...
styczeń2006, rak piersi lewej, przewodowy inwazyjny,T1N0M0,G1,węzły czyste (Her- ujemny) niehormonozależna,leczenie-  mastektomia na życzenie  i  4 AC
luty2007 ,wznowa  w bliźnie - 8 mm ,  hormonozależna
leczenie- wycięcie  blizny, radioterapia , kastracja radiologiczna jajnikow, tamoksifen 5 lat

Offline betty

  • Swojaki
  • Zakorzeniona
  • *
  • Wiadomości: 3944
Odp: Święta 2016
« Odpowiedź #344 dnia: Grudnia 27, 2016, 07:33:33 pm »
Nieśmiało wspomnę, że góralską muzykę uwielbiam.
Bez grzańców.
Chociaż oczywiście najchętniej w górach (gdzie nie byłam jakieś 25 lat ::(().

Nie wiem, może w poprzednim życiu góralką byłam..
2004 - mastektomia, docinka węzłów, 6 AC, hormonoterapia
2008 - rekonstrukcja (ekspander)
2015 - wznowa: 19 x paclitaxel, wycinka do samiuśkich żeber, wycinka narządów rodnych, 22 naświetlania, hormonoterapia,